1966’da İstanbul’da doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, 1984 yılında Yeni Nesil Gazetesi kamera bölümünde başladı. 1985 yılında Can Kardeş Çocuk dergisi’nde bant ve çizgi romanlar çizmeye başladı.

1990 yılında Yeni Asya Gazetesi’nde Davut Şahin ismiyle TV eleştirmenliği, 2000 yılında Can Kardeş Çocuk Dergisi Yayın Koordinatörlüğünü üstlendi.

2006 yılında Bizim Radyo’da “Demirhan Abi Bizimle (Çocuk), Berber Koltuğu (Mizah), Ekran Turu (Medya Eleştirisi) ve Gündemin Nabzı (Haber) programlarını hazırlayıp sundu.

Yine aynı tarihlerde televizyon programları hazırlayıp sundu. Medya Masal (Haber/tartışma, Hilal TV), Ne Var Ne Yok (Sokak söyleşileri, Dost TV), Çizgilerle Masallar (Çocuk programı, Dost TV) bunlardan bir kaçı.

2008 yılında kitap çalışmalarına ağırlık verdi. Küçük Beylere Masal, Küçük Hanımlara Masal, Küçük Beylere ve Küçük Hanımlara Uyku Masalları (Hepsiçocuk Yayınları), Masal Boyama Seti (Nesil Yayıncılık), Doya Doya Boya, Satıcı Çocuk, Cennette Burak (Can Kardeş Yayınları) ve Mevlana Hikayeleri Serisi (Gençlik Yayınları, 10 Kitap) kitapları yayınlanmıştır.

2009 yılında çeşitli anaokullarına “masallarla çizgi eğitimi” vermiştir.

2010 yılında Haber7.com’da köşe yazarlığı, moralhaber.net’te karikatür çizimleri yayınlanmıştır.

Yina aynı tarihte hem Mesut Uçakan’ın yönetmenliğinde “Tuna Nehri Aksam” diyor belgesel fiminde, hem de Gazeteci Muharrem Coşkun’un hazırladığı Sebilürreşad belgeselinde çizimleri yayınlanmıştır.

2012 yılında TRT Arapça’da yayınlanan Elvan-ı Seb’a programında haftanın beş günü karikatür çizmiştir.

Yine aynı  yıl Türkiye Yazarlar Birliği Tarafından “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” dalında yılın karikatüristi seçilen Kadıoğlu, 2014’te “Medya ve Toplum” (TV5) programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir.

Halen, Esenler Sanat Evi bünyesinde karikatür eğitmenliği yapmakta ve Can Kardeş Çocuk Dergisi Yayın Yönetmenliğini sürdürmektedir.

Kadıoğlu, sürekli basın kartı sahibi, evli ve üç çocuk babasıdır.