Beşinci yılına ulaşan Türkiye’nin ilk ve tek çizgi roman okulu Tuzla Rumeli Kültür Merkezi’nde 2021-2022 öğretim yılı sergisini açtı.
Serginin açılışını Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Dr. Turgut Özcan yaptı. Özcan sergiyi gezerek eserleri bulunan öğrencileri tebrik etti.
Fehmi Demirbağ yönetimindeki Çizgi Roman Okulu sergisinde 6 yaşından 62 yaşına kadar onlarca öğrencinin eseri yer alıyor.
Çizgi Roman Okulunun en yaşlı öğrencisi 62 yasindaki Şeref Kurtarıcı yazıp çizdiği Köroğlu adlı 22 sayfalık eseri ile dikkat çekti.
5 buçuk yaşındaki Kazım Mert Şıkoğlu annesi, babası ve dokuz yaşındaki ablasıyla aile boyu çizgi romanlara imza attılar.
İlayda Ayyıldız’ın yazıp çizdiği 32 sayfalık İngilizce çizgi roman beğeni topladı.
Cemile Ayça Karagül’ün manga tarzında yazıp çizdiği çizgi roman ziyaretçilerden tam not aldı.
Şahika Yağmur Salman okumuş olduğu bir kitabın 20 sayfalık çizgi romanını yaptı.
Ayrıca sergide onlarca öğrencinin eserleri yer alıyor.
Yarının çizgi romancılarını yetiştirdiklerini söyleyen Çizgi Roman Okulu kurucusu ve eğitmeni Fehmi Demirbağ, gençlerimizin sanatın her dalında olmalarını istediklerini, özellikle yazma ve çizim sanatlarını bir araya getiren çizgi roman eğitimi ile aynı zamanda sinema sanatının da temel çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirtti.
Yabancı çizgi romanların ağırlığının Türkiye’de çok hissedildiğine değinen Demirbağ, kendi kültürümüzden beslenen, kendi kahramanlarımızın yer aldığı eserlerin ortaya çıkarılmasının kültürümüzün korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına büyük önem taşıdığını dile getirdi.
Sergide tamamı renkli yüzden fazla eser bulunuyor.
Sergi 18 Eylül tarihine kadar Tuzla Rumeli Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

Leave Your Reply