Ahmet ve Emir Güvenç

Çizgi roman okuluna iyi ki başlamışız. Bize çok şey kattı. İnşallah devam eder okulumuz. Hocalarımızla teşekkür ederiz. Severek gidiyoruz. Kardeşim ve ben saygılarımızı sunarız.

Şeref Kurtarıcı

Türkiye’nin ilk ve tek Çizgi Roman Okulunun ilk sergisi iyi bir mekanda ve oldukça yüksek bir katılım ile gerçekleşti. Pırıl pırıl çocuklarımızın ürettiklerine bakınca duygulanmamak ve gurur duymamak mümkün değil. Gördüğüm bu eserler çizgi roman üretiminin başladığının ve daha çok gelişeceğinin işaretleriydi. En çok sevindiğim ise ebeveynlerin çocuklarına olan hayranlıklarıydı. Hatta birer sanatçı gibi saygı göstermeleriydi. Öğretmenleri ile çocuklarının samimi ve saygılı ilişkilerine de şaşırdıklarını farkettim. Çocukların, “Bak bunu ben yaptım, bunlar da benim öğretmenlerim” şeklindeki gurur, özgüven ve mutluluk ifadelerini görünce gözlerimiz doluyordu. Böyle çiçeklerin içinde olmak da benim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Başta değerli öğretmenlerimize olmak üzere Tuzla Belediyesine ve açılışa katılan Sn.Özcan’a, Tuzla Gençlik Merkezine, Rumeli Kültür Merkezine ve çocuklarına inanan velilerimize çok teşekkür ediyorum. Değerli öğretmenlerimizin emeğine sağlık. Daha çizecek çooook konumuz var…

Başer Ailesi adına Ümit Başer

Çok güzel dostluklar kurduğumuz ve değerli farkındalıkların oluştuğu keşke bitmese dediğimiz bir süreçti bizler için Çizgi Roman okulu… Buna katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Saliha Sinem Tanrıver

Benim açımdan çizgi roman, görsel sanatların diğer alanlarına göre daha hayatın içinde ve gerçekçi. Bu bağlamda çizgi roman okulunda yalnızca teknik bilgi değil hayatı da öğreniyoruz ve tabi hayatı nasıl çizgilere ve kağıda aktarabileceğimizi. Kendi adıma söyleyebilirim ki çizgi roman okulu insanlarla ilişkilerimi ve iletişimimi, akademik başarımı, sanata olan ilgimi, çevremde olanlara dikkatimi ve duyarlılığımı geliştirdi. Bu yolda bizi her anlamda donanımlı ve başarılı gençler yapmak için çalışan bütün hocalarıma teşekkür ediyorum.

Asena Çoban

En başta hocalarımı tanıdığım için çok mutluyum. Çizgi roman okulunu çok sevdim. Bana emeği geçen ögretmenlerime teşekkür ederim

İffet Nur Erdem

Selamun aleykum. Çizgi roman okulu bize başka kapıları açan kilit noktası gibi bir yer. Çizmek insanı geliştirir derler. Biz orada neden gelişmemiz gerektiğini, neden çizmemiz gerektiğini, neyin bizi geliştireceğini öğrendik. Bu nedenle çizgi roman okulunun öğrencisi olduğum için çok memnunum. Zira bizim geçmişimizde bizim unuttuğumuz şeyleri, daha doğrusu bize unutturmak ve yanlış bir şekilde tekrar hatırlatılmak istenilen şeyleri doğru bir biçimde tekrar öğrettiler.

Yaşamak için, yaşamdan zevk almak için insanın bir amacı olmalıdır. Ancak maalesef ki biz gençlerin şuan bir amacı yok. Değil gençlerin şimdi hayal dünyasında gezmesi gereken çocukların bile bir hayali, amacı yokken çizgi roman okulu bunu oluşturmak, bir hayal ve o hayal doğrultusunda bir amaç bahşetmek için elinden geleni yapıyor. Bu yüzden çok değerli hocalarıma ve hocalarıma bu bilgileri bize öğretmesi için yardımcı olan herkese minnettarım.

Rana Kellukoğlu

Çizgi Roman okuluna gitmeden önceki düşüncelerimle sonraki düşüncelerim arasında çok fark var. Ben daha monoton sadece çizim yaptığımız bir ortam beklerken çok sıcak bir ortamla karşılaştım. Bütün hocalar cana yakın ve yardımsever. Ayrıca süreç içerisinde çok kez fikirlerimizi beyan etmemiz konusunda bizi iyi manada zorladılar desem yalan olmaz. Ben çok memnun kaldım ve çizim konusunda da geliştiğimi ve özgüvenimin arttığını düşünüyorum.

Elif Dila -Zülfiye Onat

Her şeyden önce beklentilerin ötesinde gerçek bir aile ortamı sunan,çizgi romanın ötesinde çocukları ve aileleri besleyen farklı etkinliklerin yapıldığı, paylaşmanın önemine sürekli vurgu yapılan ve çocuklara bunu aşılayan, özellikle özgüven ya da iletişim sıkıntısı olan çocukların bu ortamda kısa sürede olumlu anlamda değiştiği, Fehmi hoca başta olmak üzere, Nedim, Suat ve Ahmet hocaların da bire bir sürekli iletişimi esas aldığı benzersiz bir çalışma. Teşekkür ediyoruz.

Meltem T. K. Endüstri Mühendisi – Çocuk Gelişimi 3. Sınıf Öğrencisi

Okumayı her zaman çok sevmişimdir. Bir gün ben de yazabilir miyim diye düşünmem ise kızımın ve çocuk kitaplarının hayatıma girmesiyle başladı diyebilirim. Kızım kitaplarla birlikte büyüyor. Çocuk kitaplarını onun için alıyorum ama önce kendim okuyorum 🙂

Bir gün bende yazıp çizebilir miyim diye düşünmeye başlamıştım. Bir gün bir çocuk tiyatrosu çıkışı İBB Çizgi Roman okulunun ilanını gördüm ve hemen başvurdum.

İlk gün çok heyecanlıydım en son lisede resim dersinde çizmiştim. Tekrar yapabileceğimden ise hiç emin değildim.

Hocalarımızın büyük desteği ile daha önce denemekten bile korkan ben fıkra ve hikaye yazdım ve hatta çizgi roman çizdim.

Çocuklar küçükken sahip oldukları sanata yatkınlığı eğitim hayatının tekdüzeliği nedeniyle maalesef çoğu zaman kaybediyorlar.

Ben çocukluğuma önce kızım sonra da Çizgi Roman Okulu sayesinde tekrar geri döndüm. Çizerken kendini bulmak ve üretkenliğin verdiği mutluluk işte şimdilerde bunlarla birlikteyim.

Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederim 🙂

Ayşe Hilal Erdem

 


Elif Dila Onat

Ben Elif Dila Onat .Çizgi Roman Okulunu ve tüm hocalarımı çok sevdim. Fehmi Hoca, Nedim Hoca, Ahmet Hoca, Suat Hoca bizimle çok ilgilendiler. Çizgi roman dışındaki çizgi anlatma, kukla oynatma, arada şarkı şiir okuma gibi etkinlikler çok güzeldi. Ailelerin de kursa gelmesi, hep birlikte yemek yemek kendimi evimde hissettirdi. Herşey için çok teşekkür ediyorum. Sizi çok seviyorum.


Cemile Ayça Karagül

Bilgi evindeki öğretmenlerimin tavsiyesiyle başladığım bu kursta birçok resim tekniği öğrendim. Aranızda olmaktan mutluyum.

 

 


Eray

Eğer siz de tüm dünyada tanınan ve sevilen kahramanların neden sadece tek bir coğrafya egemenliğinde olduğunu merak ediyorsanız ve bize ait bizden izler taşıyan, tanıdığımız bildiğimiz yerlerde yer alan serüvenlerin azlığından ya da yokluğundan şikâyetçiyseniz bunu değiştirebilmek için doğru yerdesiniz. Düşüncelerini yazarak ya da çizerek ifade edenlerin ortak bir paydada buluştuğu bu oluşum gerek kuruluş amaçlarından biri olan tamamıyla yerli ve milli kahramanlar oluşturmak gerekse uzun vadedeki yenilikçi ve ileri görüşlü vizyonuyla birçok ilke imzasını atacaktır. Derslerin süresinin dört saati bulduğunu ve bu süre içinde de hiç ara verilmediğini söylesem belki inanmakta güçlük çekebilirsiniz ancak oldukça akıcı ilerleyen tempo ve öğretmenlerin dinamik anlatımıyla gerek sohbet, gerek soru cevap kısımlarıyla bir o kadar daha sürse sizi sıkmayacak rahat keyifli bir ortam oluşturmayı başardık. Belediyenin malzeme ve yeme içme gibi konularda gösterdiği hassasiyeti ve desteğini de belirtmek gerek. Sınıfımızdaki çizgi roman kütüphanesiyse her zevke hitap eden geniş seçkisiyle her zaman yeni maceralar isteyenlerin hizmetinde. Belki de geç bile kalmış bu hamle için Sancaktepe Belediye Başkanı Sayın İsmail Erdem ve başta Sayın Fehmi Demirbağ olmak üzere tüm değerli öğretmenlere ve bu harekete emek ve gönül veren herkese teşekkür ediyor, okulumuzdan çıkan yeni işleri kaçırmamak, merak ettikleriniz ve destekleriniz için sizi sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye davet ediyorum.

[/vc_column][/vc_row]

Semanur Bakır

Çizgi roman okulunun sevdiğim yönü hocalar ve öğrenciler arasındaki samimiyet ve hocaların bizlere gösterdiği ilgi oldu. Herkesin bir şeyler başarmak için çabalıyor olması, yaptığım işe daha çok bağlanmamı sağladı. Ayrıca çizgi roman okulunun ülkemizde çizgi roman kültürünün oluşması için oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.

Ümraniye Lisesi 11-D sınıfı
P1 sınıfı

Hande Ün

Çizgi roman okulumuz benim için bir hayaldi sadece. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum şeyi yapmama fırsat veren çizgi roman okulum ve hocalarım bir harika. Bu yüzden gerçekten çok mutluyum. Liseden mezun oldum. Eskişehir Anadolu Üniversitesine gitmek istiyorum. Bunun için de ayrı bir hazırlık yapmaktayım. Çizgi film ve animasyon bölümü istiyorum tek hedefim bu.

(P-2 sınıfından)

Furkan Alemdar

Okula başlamadan önce kendime güvenim hiç yoktu. Daha doğrusu tedirgindim, korkuyordum. Ama okula başladığım andan itibaren kendimde daha çok özgüven hissettim. Hocalarımı ve okulumu tanıdıktan sonra çok sevdim. Bende yetenek olduğunu hocalarım sayesinde öğrenmiş oldum. Okulumu çok seviyorum. Bu okulun bana getirisi çok oldu. Okulda yapmış olduğum çalışmalar ve hocalarımın bana verdiği destek, özgüven ve sevgi ile kendime olan güvenim daha çok pekişti. İyi ki Çizgi Roman Okuluna gelmişim. İyi ki bu hocalarımı taninmişim. Ne mutlu ki Çizgi roman okulu var. Elimden geldiği kadar kendimi geliştirmek için okula devam edeceğim. Arkadaşlarımı ve hocalarımı çok seviyorum

Merve Gedik (16)

Sultanbeyli Türk Telekom Şehit Murat Naiboğlu Anadolu Lisesi

Çizgi Roman Okulu’nun bir parçası olduğum için çok mutluyum. Ülkemiz, tarihimiz ve gençliğimiz için çok iyi
işler yapacağımıza inanıyorum. Burada çok farklı bir atmosfer var. Biz kocaman bir aile olduk ve ülkemiz için sadece çizmiyoruz aynı zamanda yazıyoruz da. Burada bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu projede emeği geçen bütün hocalarıma teşekkür ediyorum.

Fatih Tonk

Çizgi roman okulu harika bir yer. Buraya ilk geldiğimde çok iyi resim çizemiyordum. Ama sonraki günlerde daha iyi çizmeye başladım. Hocalarımız bizimle en iyi şekilde ilgileniyorlar. Çizgi roman okuluna iyi ki gelmişim.

Gülsima Sevinç

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi – Türk Dili ve Edebiyatı

Üniversite üçüncü sınıf Edebiyat öğrencisi olarak bölümümle resmi eş değer tutuyorum. Zihnimde oluşturduğum öykü veya karakterleri yazının dışında çizgiye de dönüştürmek için Çizgi Roman okuluna başvurdum. Çizgi Roman okulunun açılması beni çok mutlu etti. Ders günlerini iple çekiyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İçimdeki çizim gücünü keşfetmiş oldum.J

Melih Özer (9)

Belediyemizin bizlere sağlamış olduğu bu projeyi çok sevdim. Burada olmaktan da çok mutluyum. Bu okulun bana kattığı çok şey olduğuna inanıyorum. Hocalarımız çok destek veriyorlar. Gelecekte iyi yerlere geleceğime inanıyorum. Tüm arkadaşlarımı okula davet ediyorum.

Emine Ekşi Meral
Sabancı Moda Tasarim mezunu
İstanbul Üniversitesi Gazetecilik lisans Öğencisi

Kendini hakir görmeye şartlandırılmak istenmiş, her filizlendiği daldan balta yemiş nesiller dün akşamda kaldı. Artık güneş özgüvenli, tarihiyle barışık ve kültürünün kıymetini bilen sabahlara doğuyor.
Kültür emperyalizminin maskelenmiş hali yabancı çizgi kahramanlar ise; Türkiye’nin en usta çizer ve senaristlerinden oluşan gönüllü eğitim takımının, milletin inci tanelerini bu sömürüden kurtarmak niyetiyle bir seher vakti açtıkları bayrağın adı ÇİZGİ ROMAN OKULU’dur.

Şeyma Güleç

Bu okul, çizimimi geliştirmenin yanında çizgi romanı öğrenerek farklı bir hobi eşinmemi sağladı. Çizgi Roman Okulu önümde başka bir yol açtı diyebilirim. Burada yaptığım her şeyden keyif alıyorum ve burada olduğum için mutluyum.