ESENLERLİ GENÇLER KENDİ ÇİZGİ ROMANLARINI TASARLIYOR

Esenler Belediyesi ‘Çizgi Roman Atölyesi’ kurdu.

Çizgi roman sever Esenlerli gençler, “Okur Gezer” otobüsünde eğitimci Fehmi Demirbağ eşliğinde kendi çizgi roman kahramanlarını ortaya çıkartıyor. Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, çizgi roman atölyesine katılarak başarılı çizim ve hikâyeler tasarlayan gençlerin kendi çizgi romanlarını çıkarmaları için destek olacak.

Esenler Dörtyol Meydanı ve İbrahim Turhan Anadolu Lisesi’nde yüzlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilen atölyenin sonuncusu 9 Kasım Çarşamba günü yine Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

GENÇLİK VARSA, GELECEK VAR
Türkiye’nin ilk ve tek çizgi roman okulunun kurucusu eğitimci, yazar ve çizer Fehmi Demirbağ, ‘Gençleri dert edinmiş bir abinizim’ şu şekilde konuştu:

“Gençlerini ihmal eden toplumlar, geleceklerini ihmal ederler. İşte bu sebeple gençlere ulaşmaya çalışıyorum. Bunu da bu günün diliyle yapmaya çalışıyorum. Ön planda göze çarpan şey de çizgi roman. Manga kültürü gençlerimizi sarıp sarmalamış durumda. Biz de yerlilik noktasında kendi kültürel değerlerimizi gençlerimize bu yöntem üzerinden öğretelim arzusundayız. Bu yolda da muhteşem işler çıkıyor. Gençlik varsa gelecek var.”

Esenler Belediyesinin konu ile ilgili haberini okumak için tıklayın.

Leave Your Reply