Sinema Akademisi faaliyetlerine Çizgi Roman atölye programı ile devam ediyor. 27 Mart Pazar günü başlayacak atölye Eyüpsultan merkezli olup, program 6 ay sürecektir. Başvuru ve ayrıntılı bilgi için:
https://t.co/PM2BvupN0b

 

Eyüpsultan’da, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde öğetmenlere eğitim veriyor, çizgi roman eğitmenleri yetiştiriyoruz.

Başakşehir Belediyesinde derslere başladık. Kayıt olmak için TIKLAYIN.

Tuzla Gençlik Merkezinde derslere devam ediyoruz.

Kayıt için 0216 701 24 54’ü arayabilirsiniz.

Senaryo Çalışması

Hikaye oluşturma ve Senaryo yazım çalışmaları ile çizgi romana başlıyoruz.

Çizim

İkinci aşamada çizim derslerine geçiyoruz

Üretim

Üretim aşamasında her öğrenci kendi çizgi romanını oluşturuyor.

Neden Çizgi Roman?

Eğitim dünyası son dönemlerde “görsel zekanın” önemine vurgu yapmaktadırlar. Çocukların ve gençlerin öğrenme eğilimlerini artırmak, okuma alışkanlığı kazanılmasını sağlamak gibi ihtiyaçları bir başına görsel zekanın işlevselleşmesi adına karşılamaktadır, çizgiroman. Ancak bu konudaki üretim yelpazemizin eksikliği evlatlarımızı yabancı kültür ürünleri ile karşı karşıya getirmektedir. Ne yazık ki çizgiroman üretme hususunda istenilen seviyede değiliz.Sınıflarımız

Çizgi Roman Okulun olarak Tuzla Belediyesi, Başakşehir Belediyesi, Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde dersler vermekteyiz. Her derste en az iki öğretmen bulunmaktadır. Öğrenciler çizgi romanın yazımı ve çizimi konusunda eğitim görmekte ve kendi çizgi romanlarını oluşturmaktadırlar.

Dersler için 12 yaş üstü ve 12 yaş altı olmak üzere iki ayrı sınıf oluşturmaktayız. 12 yaş altı gruba öğrenciler aileleri ile katılabilmektedir. Bu aile aktivitesi aynı zamanda terapi özelliği taşımakta, aile içi iletişimi kuvvetlendirmektedir.

Bizimle İnstagram sayfamızdan iletişime geçerek derslere ücretsiz şekilde katılabilirsiniz.

https://www.instagram.com/cizgiromanokulu/


Çizer Buluşmaları

Çizgi romana emek vermiş deneyimli çizerler okulumuzda öğrenciler ile buluşarak tecrübelerini paylaşıyorlar.

Geziler

Ayasofya, Sultan Ahmet Camii, Arkeoloji Müzesi, Bursa’nın tarihi mekanları gibi yerleri ziyaret ediyor ve çizimler yapıyoruz.

Paneller

Çizgi Roman konulu paneller düzeleyerek hem çizgi roman konusunda yetkin isimleri hem de üniversitelerde görev yapan profesörleri ağırlıyoruz.

Yayınlar

Osmanlı Padişahları Ansiklopedisi, 2071’de Ben Çizgi Roman Kitabı ve Öğrencilerimizin kaleminde Hikayeler kitabı. Sadece öğretmiyor, üretiyoruz!


Öğrenciler / Veliler Ne Dediler?
Öğrenciler Diyor ki

Öğrencilerimizin Çizgi Roman Okulu Hakkında görüşleri ve kendi portreleri.Çizim Çalışmaları

Öğrencilerimizin çizim çalışmaları.Videolar

Okulumuzla ilgili Videolar. Sınıflardan görüntüler, çeşitli röportaj ve aktiviteler.Fotoğraflar

Okulumuzdan fotoğraflar

[ess_grid alias=”gallery”]


Haberler ve Duyurular